Xbox One X: większa prędkość

0
Xbox One X: większa prędkość

Microsoft ogłosił w tym tygodniu kolejną wersję konsoli Xbox z konsolą do gier, na E3 2017, konferencji trwającej w Los Angeles. Nowy Xbox One X, który trafi do sprzedaży 7 listopada za 499 USD, jest cieńszy niż w poprzednich modelach i ma większą moc.

Dzięki silnikowi Scorpio 6-teraflop, One X ma 40% lepszą wydajność grafiki niż główny rywal, PS4 Pro firmy Sony. Silnik Scorpio w pudełku firmy Microsoft działa przy częstotliwości 1172 MHz – 37% wzrost w stosunku do swojego poprzednika, Xbox One i 28% szybciej niż PS4 Pro. Ponieważ wnętrze konsoli może się rozgrzać do czerwoności przy takiej prędkości, inżynierowie Xbox postanowili chłodzić to, co dzieje się z komorą parowo-ciśnieniową, technologią stosowaną w grach o wysokiej wartości oktanowej.

Wydajność a funkcje

Skuteczność jest jednak tylko jednym z czynników wpływających na sukces na rynku konsol. Tradycyjnie to kontent gier pobudza popyt i wpływa na modernizację konsol do gier. Firma Sony prowadzi zdecydowanie na rynku gier konsolowych o ekskluzywnej zawartości gier, a nic innego z E3 nie wskazuje na to, że to może ulec zmianie. Choć istnieją ulepszenia mocy, Xbox One X nie oferuje nowych, odmiennych cech, które mogą prowadzić do zakupów. Zasadniczo jest to potężniejszy Xbox One S.  PS4 nadal oferuje wiele funkcji, które nie są dostępne w konsoli Xbox One X, takich jak odtwarzanie zdalne i VR, a przełącznik Nintendo wyróżnia się kontrolą ruchu, technologią sprzężenia zwrotnego, podłączoną do telewizora przenośną funkcjonalnością.

Xbox One X ma wbudowane do konsoli supersampling, który sprawiaja, że gry są bardziej wyraźne i gładsze, a także bardziej osiągają wydajne czasy ładowania. Dzięki 2160 frame buforom, a także wysokim zakresie dynamiki i szerokiej gamie kolorów, konsola jest zbudowana z myślą o prawdziwej grze 4K. Co więcej, klipy do gier można nagrywać w formacie 4K przy 60 klatkach na sekundę, a zrzuty ekranu można zapisać w formacie 4K. To prawdziwa konsola 4K, podczas gdy Sony używa technik do zbliżania się do prawdziwych 4K”, zauważył Ross Rubin, główny analityk z firmy Reticle Research. W praktyce sprowadza się to, do jaką rozdzielczość deweloperzy będą wspierać.  One X oferuje niesamowite wrażenia audio, które mogą sprawić, że odtwarzacz znajduje się w centrum przestrzennego dźwięku.

Gry internetowe

Cena może być problemem dla One X. 499$. To jest 100 dolarów więcej niż PS4. Dla głównych klientów i bardziej casualowych graczy, dodatkowa moc prawdopodobnie nie będzie aż tak rozgrzewać. Plus, jeśli nie mają oni telewizora 4K, mogą czuć się jeszcze mniej zmuszeni do uaktualnienia, mimo że istnieją pewne korzyści dla zestawów 1080p.  Ceny One X są w porządku dla odbiorców docelowych. Nawet jeśli cena ta zostałaby ustalona na poziomie wyższym niż 499 USD, nie spodziewaliśmy się, że wpłynie to na sprzedaż konsoli – powiedział przedstawiciel Xbox na konferencji w Los Angeles. Miłośnicy Xbox będą płacić znaczne sumy, aby uzyskać najnowsze i najlepsze rozwiązania techniczne.  Microsoft przewiduje, że w tegorocznym czwartym kwartale Microsoft sprzeda 500 000 egzemplarzy One X.  Oprócz konsoli Xbox firma Microsoft ma Xbox Live – dużą sieć online do gry. Sieć wykorzystuje dedykowane serwery w celu zwiększenia wydajności, szybkości i niezawodności. „Spodziewałbym się, że teraz Microsoft będzie naciskać więcej na gry online i przesyłanie strumieniowe” powiedział McGregor, który jest również właścicielem Xbox.

Atrakcyjne promocje na konsole, gry, komputery i akcesoria są dostępne w sklepie internetowym OleOle.pl dzięki współpracy z Grouponem. Wystarczy, że przejdziesz do sklepu klikając w Ole Ole kod rabatowy a będziesz mógł cieszyć dużymi zniżkami na akcesoria do gier i inne sprzęty elektroniczne. 

LEAVE A REPLY