Otwórz drzwi do domu, Siri

0
Otwórz drzwi do domu, Siri

Walka o dom właśnie zaczęła być nieco bardziej intensywna, w momencie gdy Apple przedstawił HomePod , inteligentny głośnik, który dąży do panowania nad twoim domowym imperium i wszystkimi gadżetami, które w nim zamieszkują.

HomePod posiada 4-calowy głośnik niskotonowy i siedem głośników wysokotonowych, a także sześć mikrofonów do obsługi poleceń głosowych dla Siri, aby dźwięk dotarł do głośnika niezależnie od tego gdzie się znajdujesz w pokoju. Firma Apple usprawniła go procesorem A8, HomePod dostosowuje akustykę do otoczenia. Może odtwarzać podcasty, dostarczać aktualizacje wiadomości i pogody oraz zmieniać ustawienia urządzeń podłączonych do HomeKit, takich jak inteligentne żarówki lub termostat, ale widać również, że skupiono się na muzyce. HomePod zapamięta playlisty i upodobania oraz odpowiedz na pytania o muzyków na ścieżce. Możesz kolejkować kolejny utwór lub album na playliście. Jakość dźwięku znacznie przewyższa jakość usług oferowanych przez Amazon i Google Speaker, w oparciu o wrażenia niektórych wczesnych recenzentów. Apple wprowadza na rynek HomePod w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Australii za 349 USD. To znacznie drożej niż Echo firmy Amazon i Home od Google.

Co więcej, możliwe jest, że Apple otworzy swoją ogrodzoną twierdzę, aby umożliwić użytkownikom głosowe kontrolowanie usług innych firm niż Apple. Z pewnością istnieją wszystkie polecenia, w których możesz prosić Siri o wykonanie w Apple Music, ale usługi muzyczne innych firm, takie jak Spotify, są na razie zablokowane. Jeśli HomePod nastawia się na sukces, obsługiwanie rywalizujących usług jest właściwą drogą, nawet jeśli oznacza to potencjalną redukcję subskrypcji Apple Music.

Jest to ważny nowy produkt wydany przez firmę Apple, jestem oczywiście zaintrygowany wypróbowaniem go. Jednak jako ktoś, kto nie jest całkowicie wprowadzony w ekosystem firmy Apple (na przykład jestem na przykład użytkownikiem Spotify), mam wątpliwości co do tego, ile wartości otrzymam od HomePod.

Mac w kolorze czarnym

Wraz z HomePod Apple zaprezentował nowy sprzęt, w tym odświeżonego iMac Pro.

Oczywiście ta maszyna jest lepsza, szybsza i silniejsza niż poprzednie jej wersje, z zaktualizowanym systemem operacyjnym. Nie można mówić o nowym komputerze osobistym Apple bez pogłębiania wewnętrznych prac MacOS High Sierra, który zostanie wydany jesienią i wpłynie nie tylko na ten system. Jeśli znasz Maki to wiesz jaki to jest produkt: Mega wysoka wydajność, a cena do niej odpowiednio dopasowana. Procesor iMac Pro może obsługiwać absurdalne 18 procesorów, 4 TB pamięci SSD i 128 GB pamięci. Może obsługiwać 22 teraflops obliczeń graficznych. To znacznie więcej niż to, czego większość ludzi potrzebuje, a 4,999 dolarów w cenie początkowej sugeruje, że nie jest to dla zwykłych użytkowników, którzy chcą edytować zdjęcia raz po raz.

Mi ze zmian w iMac Pro z kolei najbardziej podoba się wyjątkowo atrakcyjne dla oka szare wykończenia, które są bardziej eleganckie niż standardowe białe. Jestem użytkownikiem systemu Windows, ale, kurczę, chciałbym mieć ten system z 27-calowym ekranem Retina plonked na moim biurku.

LEAVE A REPLY