Jaki system Smart TV wybrać? Porównanie Android TV, Firefox TV, Tizen i WebOS.

0
Jaki system Smart TV wybrać? Porównanie Android TV, Firefox TV, Tizen i WebOS.

Kupując telewizor z Smart TV, nie tylko decydujesz o wielkości ekranu i jakości ekranu. Ważne jest również posiadanie odpowiedniego systemu operacyjnego, który określa późniejszą przydatność urządzenia i może oferować różne funkcje.

Różni producenci telewizorów korzystają z różnych rozwiązań. Niektórzy polegają na własnych systemach, inne używają uniwersalnej platformy. Każdy system ma swoje zalety i wady. Tutaj znajdziecie krótkie omówienie najważniejszych funkcji najpopularniejszych systemów Smart TV: Android TV, Firefox TV, Tizen i WebOS.

Android TV

Android TV to uniwersalna platforma opracowana przez firmę Google. Największą zaletą tego systemu jest ogromna liczba aplikacji dostępnych w sklepie Google Play. Dzięki temu nie musimy martwić się o aktualizowanie lub dostępność ulubionych usług. Moim zdaniem jest to najlepszy wybór, dlatego że oferuje największą uniwersalność. Android TV oferuje dostęp do wielu popularnych usług, takich jak Netflix, Hulu, Spotify, Kodi i YouTube. System oferuje pełne wsparcie dla multimediów 4K. Wyszukiwanie głosowe jest również dostępne. W jakich telewizorach można znaleźć system Android Tv? Sony, Philips i Sharp wyposażone są w ten system.

Firefox TV

Firefox TV jest niedawno udostępnionym systemem do telewizorów obecnie dostępnych w modelach Panasonic. Platforma charakteryzuje się jasnym i kolorowym menu. Duże ikony umożliwiają wygodną nawigację po interfejsie. Dostępne są podstawowe aplikacje, takie jak YouTube, Netflix i Facebook. Telewizory z tym systemem są również dostępne w aplikacjach pogody, odtwarzaczu muzycznym i oczywiście przeglądarka internetowa Firefox. Jednak dostępność aplikacji jest mniejsza niż w Android TV.

Tizen

Tizen to własna platforma firmy Samsung, dostępna we wszystkich nowych telewizorach tego producenta. Interfejs posiada duże, kolorowe ikony oraz szybki dostęp do najważniejszych funkcji. Pozwala to użytkownikowi na szybkie znalezienie tego, co go najbardziej interesuje. W sklepie z aplikacjami istnieje wiele popularnych apek, które powinny wystarczyć do codziennej rozrywki. W Tizenie znajdziecie również duży wybór polskich aplikacji do śledzenia najnowszych wydarzeń i oglądania popularnych programów. Dużą zaletą Tizen TV jest szybkość interfejsu. W najnowszych modelach przeglądanie menu i uruchamianie aplikacji działa bez praktycznie żadnych opóźnień.

WebOS

Ostatnim z największych systemów operacyjnych, które są zainstalowane na telewizorach, jest system WebOS firmy LG. Z oczywistych powodów jest on używany we wszystkich inteligentnych telewizorach tej firmy. Platforma została utworzona w 2014 r. I od tej pory rozwijała się stopniowo. Interfejs jest przejrzysty, żywe kolory dominują. Menu jest podobne do Tizena firmy Samsung. System umożliwia dostęp do najpopularniejszych aplikacji i charakteryzuje się wysoką płynnością. Jednak oprogramowanie oferuje mniej możliwości dostosowywania poszczególnych elementów aplikacji i konfiguracji interfejsu pod swoje potrzeby. Pod tym względem Tizen działa lepiej.

LEAVE A REPLY