Apple wreszcie ma pełnowymiarową bezprzewodową klawiaturę. To jest Magic Keyboard z polem numerycznym.

0
Apple wreszcie ma pełnowymiarową bezprzewodową klawiaturę. To jest Magic Keyboard z polem numerycznym.

Użytkownicy Apple w końcu otrzymają pełnowymiarową klawiaturę bez kabla. Oto nowa klawiatura Magic z polem numerycznym.

Wielu ludzi nie zdaje sobie z tego sprawy, ale do tej pory w świecie Apple jedyna dostępna klawiatura bezprzewodowa nie miała panelu numerycznego. Jeśli potrzebowałeś części numerycznej, byłeś skazany na używanie klawiatury przez kabel albo wybranie produktu innego producenta. Ale to się zmienia. Apple wraz z wczorajszymi premierami wprowadza pełnowymiarową klawiaturę Magic Keyboard z połączeniem Bluetooth.

 Magic Keyboard z polem numerycznym – czy warto?

To pytanie jest trudniejsze niż się wydaje. Cóż, spodziewamy się, że Apple, wraz z udostępnieniem pozostałych nowości, pokaże klawiaturę pulpitową MacBook Pro z mechanizmem motylkowym. Jednak ten pomysł prawdopodobnie zostanie zaprezentowany dopiero na zimowej premierze iMac Pro, a „nowa” klawiatura Magic z polem numerycznym nadal wykorzystuje ten sam dobrze sprawdzony mechanizm nożycowy, który znajduje się w tradycyjnej klawiaturze Magic.

Czy to źle? Moim zdaniem, wręcz przeciwnie. Magic Keyboard to jedna z najlepszych na rynku klawiatur o niskim profilu, z idealnie wyważonymi klawiszami i doskonałym skokiem. Gdybym miał wskazać lepszy wygląd, byłaby to tylko Surface Keyboard. Zostanie z tym, co już się sprawdziło, jest się zadowolonym to bardzo rozsądna decyzja. Wprowadzenie technologii motylkowej do klawiatury Magic Keyboard z MacBooka może nie zachwycić niektórych fanów jabłka, dla których klawiatura jest jedną z najsłabszych części nowych laptopów firmy Apple.

Pozostanie ze sprawdzoną technologią sprawia, że i wilk syty i owca cała. Nawet jeśli Apple wprowadzi na rynek klawiaturę pulpitową iMac Pro z technologią motylkową, nikt nie będzie zmuszony jej używać, ponieważ konsumenci otrzymają wybór między motylkiem a klawiaturą nożycową.

Dziwny brak TouchBara

Byłem pewien, że jeśli Apple zaprezentuje nową wersję Magic Keyboard, będzie ona wyposażona w pasek OLED z MacBooka Pro. Ale tak się nie stało, ani nie widziałem TouchBara na iMac Pro. Oznacza to, że być może dostaniemy kolejną premierę kolejnej klawiatury .

Cena nie jest zaskoczeniem i tym razem

Mimo, że nowa klawiatura Magic z klawiaturą numeryczną jest w zasadzie jedynie lekką niespodzianką, bo jest tylko rozciągnięciem wersji Magic Keyboard, jej cena pozostała bardzo Applowa. Nowa klawiatura w sklepie Apple Store kosztuje aż 129,00 dolarów. Nie ma powodu, aby się zdziwić. Apple już przyzwyczaiło nas do faktu, że do cen swoich produktów dodaje odpowiedni „luksusowy podatek” i tak właśnie jest w tym przypadku. Dla potencjalnych konsumentów ma to niewielkie znaczenie. Jeśli ktoś chce mieć bezprzewodową klawiaturę numeryczną od firmy Apple, nie ma innej opcji i będzie musiał wybrać ten model. Jednak jabłuszko cieszy się oddanym gronem klientów, więc i na ten produkt chętnych pewnie nie zabraknie.

LEAVE A REPLY